Tencent Games szykuje się do wprowadzenia kolejnej aktualizacji do PUBG Mobile, która doda do gry tryb nocny, karabin QBU, tryb obserwatora, wydarzenie związane z Halloween oraz wiele innych usprawnień.

Aktualizacja 0.9.0 wprowadzi wiele zmian na Erangel, wliczając w to tryb nocny, który będzie pojawiał się losowo podczas klasycznych meczy. W trakcie Halloween szansa na nadejście nocy wzrośnie do 50%! Prócz tego gracze PUBG Mobile znajdą na mapie nowe gogle noktowizyjne, nowe budynki, więcej osłon przy rzekach oraz więcej drzew i krzewów w pustych miejscach.

Wielkimi krokami zbliża się Halloween, więc wyspa początkowa otrzyma odpowiedni tematyczny lifting, a do tego w trakcie tego wydarzenia gracze będą mogli zdobyć cukierki oraz skrawki biletów i wymienić je na nagrody. Prócz tego osoby zabite przez Hellfire-AKM zmienią się w strachy na wróble, a w momencie wybuchu granatu pojawi się efekt, który ma przerażać. W grze pojawią się także nowe tematyczne avatary do wyboru.

Tencent Games doda także do PUBG Mobile długo oczekiwaną kamerę obserwatora, dzięki której będzie można oglądać przeciwników po śmierci, a także tajemniczy styl filmowy na wszystkich mapach. Także i do ustawień wprowadzono parę ulepszeń: gracze będą mogli ustawić szybkie przełączanie pomiędzy celownikami optycznymi, dopasować jasność gry oraz dostosować przyciski do określonych działań.

Rewolucyjnie zapowiadają się także zmiany związane z przedmiotami kosmetycznymi: wygląd nowych strojów będzie można konfigurować przed ich zakupem, wybierając spośród kolorów i logo.

Ponadto na Sanhok pojawi się nowy półautomatyczny karabin QBU korzystający z pocisków 5.56mm, który zastąpi Mini14, a także nowy pojazd – Rony. Gracze PUBG Mobile spodziewać się mogą także wielu zmian balansujących bronie.

Z innych nowości warto wymienić muzykę radiową w pojazdach, którą będzie można wyłączyć, a także możliwość bezpośredniego dołączenia w grze do turniejów stworzonych z myślą o drużynach, za wygranie których będą do zdobycia nagrody. Prócz tego dodano ranking „like’ów” graczy, nowe osiągnięcia, funkcję „Łap Ofertę”, która umożliwi grupie znajomych zakup przedmiotu w bardzo promocyjnej cenie, a także wprowadzono estetyczne zmiany w wyglądzie ekranu Royale Pass.

Aktualizacja 0.9.0 do PUBG Mobie udostępniona ma zostać w przyszłym tygodniu.