No, no, no! Oficjalnie, doczekaliśmy się tego momentu! To o co społeczność prosi najbardziej (oczywiście za wyjątkiem poprawek związanych z performance ;)) możliwość wyboru mapy! Dzisiaj wylądowała ta informacja na aktualnościach Steam a niedługo po tym wylądowało tłumaczenie przygotowane przez Myshonę w języku Polskim. Co ciekawego się dowiedzieliśmy? Zapraszam do lektury, nieco zredagowanej przez nas notki dostarczonej przez PUBG Corp!

O możliwość wyboru mapy prosili nas gracze z całego świata. Zawsze poważnie podchodzimy do wszystkich opinii jakie od Was otrzymujemy. W tym wypadku musieliśmy się dokładnie zastanowić w jaki sposób możemy wprowadzić takie zmiany do gry. Wiedzieliśmy, że ten dodatek stworzy problemy i musimy wszystko dokładnie przemyśleć.

Pierwszy problem: Czy wybór mapy spowoduje wydłużenie czasu podczas dobierania graczy?

To pytanie sprawiło nam najwięcej problemów i wymagało wielu dyskusji oraz poszukiwań odpowiedniego rozwiązania. Przeanalizowaliśmy dziesiątki milionów meczy i podzieliliśmy dane według serwera, trybu i czasu. Chcieliśmy być pewni, że uda nam się stworzyć rozwiązanie, które będzie odpowiednie dla każdego regionu.

Drugi problem: Jak stworzyć dodatek wyboru mapy, który spełni oczekiwania graczy ze wszystkich regionów?

Do rozwiązania tej kwestii posłużyły nam opinie zebrane od graczy z całego świata. Te informacje przyczyniły się do wielu zmian jakie miały miejsce w tym projekcie. W rezultacie stworzyliśmy taką wersję wyboru mapy, która nie powinna powodować problemów związanych z dobieraniem graczy. Nie zmienia to faktu, że nadal musimy obserwować tę funkcjonalność, szczególnie gdy w przyszłości pojawi się więcej map do wyboru.

Po dodaniu funkcji wyboru mapy do gry, wygląd UI może się różnić od powyższego.

Poniżej parę informacji dotyczących wyboru mapy:

  • Wyboru mapy dokonujemy przez oznaczenie jej za pomocą kliknięcia,
  • Oczywiście można odznaczyć mapę która nam nie odpowiada,
  • Po wyborze więcej niż jednej mapy, za każdym razem gdy wystartujemy rozgrywkę będziemy losowo przydzielani do wybranych

Prace nad tą funkcjonalnością dobiegają już końca. Po wprowadzeniu jej na testy serwerowe postaramy się szybko dodać ją na serwery live!

Tak jak przy innych dodatkach i w tym wypadku planujemy cały czas go dopracowywać. Dopóki będziemy otrzymywać od Was opinie na temat gry, PUBG nie przestanie sie rozwijać. Obiecujemy, dokładać wszelkich starań, aby zapewnić Wam satysfakcjonujące i wyjątkowe wrażenia  w naszej grze.

Źródło: 1

1 KOMENTARZ

Comments are closed.