Jakiś czas temu PUBG Corp. obiecało ujawnić szczegółowe plany związane z pracami nad optymalizacją oraz wzrostem wydajności PlayerUnknown’s Battlegrounds. W końcu się ich doczekaliśmy.

Dzisiaj wystartowała specjalna kampania, której celem będzie informowanie graczy o postępie prac nad wszelkimi poprawkami wprowadzanymi do gry. Wraz z nią udostępniona została strona FIX PUBG.

Czym jest Fix PUBG?

To jest fraza, którą ostatnio często słyszymy. Błędy, problemy z wydajnością oraz problemy z jakością rozgrywki, znacznie ograniczają prawdziwy potencjał PUBG i chcecie byśmy to naprawili.

Myślimy więc, że w końcu coś z tym trzeba zrobić.

FIX PUBG to kilkumiesięczna kampania mająca na celu wprowadzenie ulepszeń i zmian o które prosicie. W tym celu stworzyliśmy roadmap, na której znajdziecie szczegóły dotyczące naszych planów, które będą na bieżąco aktualizowane, odznaczając wprowadzane poprawki.

Przeglądając plany PUBG Corp. widać, że zaplanowane przez developerów poprawki, dotyczyć będą praktycznie wszystkich aspektów: począwszy od napraienie błędów, poprawie wydajności, aż po wprowadzenie zmian ulepszających ogólną jakość rozgrywki.

Przedstawiona przez twórców oś czasu obejmuje aż październik. Wprowadzenie niektórych z wymienionych na niej zmian, takich jak chociażby optymalizacja modeli postaci, serwerów i rozwiązań związanych w wyłapywaniem oszustów, potrwać ma nawet kilka miesięcy.

Jedną z najczęstszych skarg związanych z wydajnością PUBG jest desynchronizacja, która sprawia iż gra ta jest bardziej frustrująca niż powinna. Ten problem obejmuje takie błędy, jak chociażby eliminacja przeciwnika znajdującego się za osłoną, rejestracja pocisków i inne podobne problemy.

Kolejne rzeczy na liście problemów do rozwiązania obejmują zwiększenie cykli serwera oraz zmniejszenie ilości graczy na serwerze z wysokim pingiem. W tym ostatnim ma pomóc opracowywany przez studio nowy system dobierania graczy, które powinien zaowocować lepszymi meczami dla wszystkich graczy.

Pełną listę planowanych ulepszeń, możecie sprawdzić na stronie FIX PUBG.