No dobra, nie ukrywam, że PUBG Corp nieco popracowało nad częstotliwością komunikacji ze społecznością. Nie ukrywam również, że wolałbym gdyby robili to jeszcze częściej ale mniej syto. Na dzień dzisiejszy gdy widzę tak długie listy developerskie to opada mi szczęka w dół, wyświetla mi się przed oczami napis tldr; i odechciewa tłumaczyć – no ale cóż. Żyjemy dalej i lecimy z koksem. Poniżej tłumaczenie!

Aktualizacja o numerku #14 przyniosła duże zmiany związane z granatami, przenieśliśmy M24 ze zrzutów bezpośrednio do zwykłych spawn pointów i co najważniejsze stawiliśmy czoła problemom z wydajnością. Oczywiście nadal jest przed nami długa droga pod względem poprawy wydajności – ale więcej o tym napiszemy w nadchodzącym patchu o numerze #15.

Dzisiaj chcielibyśmy porozmawiać nieco na temat testów mapy Sanhok, naszej najmniejszej mapy o powierzchni 4km/4km która będzie dostępna na serwerach live 22 czerwca.

W tym miejscu, chcielibyśmy wszyscy w PUBG Corporation podziękować tym którzy brali udział w jednym z czterech testów tej mapy.

To było dla nas coś nowego. Pozwoliliśmy Wam testować mapę która na początku nie miała wielu tekstur co przypominało nieco testy pre-alfa samego PUBGa. Dzięki temu możemy się dzisiaj cieszyć, że mogliśmy razem z Wami stworzyć tę mapę.

PUBG Polska - Początek Sanhok
Początki prac nad Sanhok

Jesteśmy szczególnie wdzięczni tym którzy zgłaszali napotkane błędy i dzielili się z nami swoimi wrażeniami, w końcu chodziło o to aby dopracować tę mapę. Dzięki Waszej opinii byliśmy w stanie mocno zmienić niektóre z jej aspektów.

SANHOK – Start i plany na przyszłość:

Będziemy mieli parę niespodzianek w sklepie w związku z uruchomieniem Sanhoka, natomiast mamy jeszcze dwa tematy które chcemy Wam zakomunikować tak abyście nie byli zaskoczeni gdy mapa wyląduje na live serwerach.

Wybór mapy:

Jakiś czas temu wspomnieliśmy Wam o tym, że będzie dostępny wybór mapy a my zaś, będziemy bacznie obserwować jak się sprawy w tym temacie mają. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że może to być dużym utrudnieniem gdy wprowadzimy nową mapę.

Dzisiaj, jesteśmy utwierdzeni w tym, że nasze wątpliwości miały racjonalne podłoże. Zdecydowaliśmy, że nie możemy wspierać wyboru mapy dla więcej niż dwóch obszarów. Jest to spowodowane tym, że opcja wyboru mapy tworzy dużą ilość osobnych kolejek do gry gdy weźmiemy jeszcze pod uwagę tryby rozgrywki (solo, squad, tpp, fpp). Efektem końcowym jest to, że nie czasem jest niemożliwe dostarczenie Wam niektórych kombinacji trybów rozgrywki.

Chcielibysmy jednak abyście mogli cieszyć się Sanhok bez żadnych problemów, tym bardziej w dniu premiery. Dlatego, przynajmniej na dzień dzisiejszy, zdecydowaliśmy się dać Sanhokowi oddzielny tryb rozgrywki a Miramar i Erangel będą dostępne w zestawie. Co oznacza, że będziecie mogli się zapisać oddzielnie do mapy Sanhok a oddzielnie do mapy Erangel/Miramar. Macie oczywiście możliwośc wyboru obu, co oznacza, że będziecie wylosowani do jednej z trzech dostępnych map.

PUBG Polska - Wybór mapyJak już Wam zapowiedzieliśmy na E3, planujemy dodawać kolejne mapy. Aktualnie będzie to wyglądać tak jak opisaliśmy, nowa mapa będzie miała swoją oddzielną kolejkę, natomiast nasze podejście może się zmienić w przyszłości.

Matchmaking na mapie Sanhok:

Drugim tematem będzie zmiana sposobu dobierania przeciwników na mapie Sanhok. Chcielibysmy aby Sanhok było miejscem mocno chaotycznym. Dlatego dla mapy Sanhok zdecydowaliśmy się wyłączyć dobieranie graczy według systemu MMR. Oczywiście same statystyki dla Twojej rozgrywki będą zapisywane, natomiast nie będą wpływały na Twój wynik MMR.

Gdy dołączysz do rozgrywki na mapie Sanhok, będziesz miał okazję walczyć przeciwko najlepszym graczom a dzięki temu również będziesz miał dużo okazji do własnego rozwoju.

Komentarz PUBG.PL:

Jak jestem w stanie zrozumieć fakt tego, że kolejki dla Miramar i Erangel muszą być połączone tak zupełnie nie rozumiem tego dlaczego wyłączają MMR dla Sanhok. Wydaje mi się, że w szczególności nowych graczy odstraszy fakt tego, że będą padali jak muchy z niewiadomej przyczyny. Oczywiście, deathcam będzie w stanie im pokazać skąd padł śmiertelny strzał ale czy o to chodzi w rozrywce? Bo przecież musimy pamiętać o tym, że w PUBG grają zarówno gracze niedzielni, którzy chcą mieć frajdę jak i Ci którzy spędzają przy tej grze masę godzin szkoląc swoje umiejętności na lewo i prawo.