Zgodnie z informacją podana przez Nico Bihary, producenta wykonawczego Microsoft, pustynna mapa Miramar w PUBG udostępniona zostanie na Xbox One już w przyszłym miesiącu.

Przypomnijmy, że mapa ta udostępniona została graczom PC w grudniu i z wcześniejszymi zapowiedziami twórców PlayerUnknown’s Battlegrounds, miała zostać ona udostępniona posiadaczom konsoli wczesną wiosną. Wiadomo, że obecnie trwają wewnętrzne testy Miramar i jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem.

Jeśli czekanie do maja może wydawać się Wam za długie, to mam dla Was dobrą wiadomość. Podczas odbywającego się w miniony weekend PAX East ujawniono także, że jeszcze w kwietniu gracze Xbox One posiadający PUBG, otrzymają także dostęp do niezależnego serwera testowego, na który to w pierwszej kolejności trafi mapa Miramar.

Z innych informacji związanych z wersją PlayerUnknown’s Battlegrounds na Xbox One, to Nico Bihary przyznał także, że czat zbliżeniowy nie został jeszcze całkowicie wykluczony dla użytkowników tych konsol. Zanim jednak funkcja ta trafi na konsole, trzeba gruntownie przerobić interfejs i właśnie dlatego, nie jest ona na liście priorytetów.

A tymczasem na ten tydzień zapowiedziano aktualizację #12 dla Xbox One, ale niestety nie ujawniono jeszcze co ona wprowadzi. Wiele fanów miało wcześniej nadzieję, że może ona wprowadzić Miramar, ale zostało to zdementowane.  Oczywiście, to że pustynna mapa nie trafi na serwery Live Xbox One, nie wyklucza tego, iż nie pojawi się na serwerze testowym. Ja na razie nie wiemy, kiedy zostanie on wprowadzony na konsole, ale być może stanie się to jeszcze w tym tygodniu.

No cóż, na razie pozostaje nam czekać na oficjalna listę zmian, jakie trafia w tym tygodniu na Xbox One.