O ile tryb TPP w PGI Berlin zdominowany została przez koreańską ekipę Gen. G Gold, to niestety w rozgrywkach w trybie z widoku z pierwszej nikt nie miał szansy z chińską drużyną OMG.

Oh-My-God w pierwszym dniu rozgrywek wygrali aż trzy z czterech rund zdobywając ponad 800 punktów przewagi na przeciwnikami. I chociaż kolejny dzień rozgrywek nie był dla nich już tak szczęśliwy, to i tak zabrali do domu złotą patelnię.

Wygrywając tryb FPP drużyna OMG zgarnęła 400.000$. Zdobywcy drugiego miejsca – Team Liquid, zabrali do domu 160.000$, podczas gdy Welcome to South Georgo zarobiło 100.000$. Pozostała część z milionowej puli nagród podzielona została pomiędzy pozostałe drużyny zgodnie z zajmowanym przez nie miejscem:

  • IV — $60,000
  • V-VI — $35,000
  • VII-VIII — $20,000
  • IX – XII — $10,000
  • XIII – XVI — $5,000
  • XVII – XX — $2,500

To nie przypadek, że drużyna OMG zwyciężyła na PGI Berlin 2018. Przypomnijmy, że zespół ten był także zwycięzcą PUBG China Pro Invitational, który odbył się na początku tego roku, a każdy z graczy zarobił wówczas po 14.000$.

Esport jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu w Chinach. Tylko w I kwartale tego roku branża ta wyceniona została na ponad 9 miliardów dolarów. To co jednak najważniejsze, to fakt iz może ona liczyć na rządowe wsparcie wyrażane nie tylko oficjalnymi podziękowaniami, czy gratulacjami, ale i wsparciem finansowym. Warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku Administracja generalna Sportu Chińskiego, czyli najwyższy organ sportowy w Chinach, zorganizuje Narodowe Igrzyska Sportu Elektronicznego w Syczuanie.

Przy takim wsparciu, nie ma co się dziwić, że zwycięstwo drużyny OMG było bardzo mocno świętowane w kraju, a posty gratulacyjne pojawiły się nie tylko na portalach mediów narodowych, ale nawet na stronie Komunistycznej Partii Młodych.

Być może ich wygrana jest także związana z futurystycznie wyglądającą bazą treningową o powierzchni 2.000 mkw, która znajduje się w Szanghaju. OW oficjalnych komunikatach drużyny można znaleźć informacje, iż na parterze znajdują się biura administracji i zarządu. Kolejne piętra zajmują gracze: pierwsze piętro to ekipy Overwatch i King Pro League, a drugie piętro League of Legends. W związku z sukcesami odnoszonymi ostatnio przez drużynę OMG w PUBG, pewnie i oni otrzymali swój kawałek nieba…