Dzisiaj tuż, przed startem PGI Berlin odbyła się prasowa konferencja na której prezes PUBG Corp Changhan Kim zapowiedział, że wsparcie dla esportu w grze zaplanowane jest już na pięć lat!

Według prezesa, rok 2018 jest technicznym przygotowaniem do tego typu wydarzeń a rok 2019 będzie fizycznym startem regionalnych lig które zostaną uwieńczone mistrzostwami świata!

PUBG Corp celuje aby ligi o których jest mowa powyżej działały aż do roku 2022 i aby były rozpoznawalne na całym świecie. Najlepszym (według mnie) podejściem w tym wszystkim jest to, że ligi nie zostaną podzielone na mężczyzn i kobiety – wszyscy bo w końcu chodzi o skill, prawda? Za tym komentarzem idą również obietnice związane z usprawnieniem trybu komentatorskiego i ogólnego odbioru streamów z tego typu rozgrywek esportowych. Ciekawym podejściem w tym wszystkim jest fakt, że zapowiedzieli również możliwość dzielenia się zyskami ze skinów z teamami które dane skiny będą reprezentowały.

No i na sam koniec, miodem na moje serce jest również cytat związany z tym, że PUBG jako esport nie będzie narzędziem służącym marketingowi PUBG Corp tylko będzie bezpośrednio dla społeczności PUBG na całym świecie!