PlayerUnknown’s Battlegrounds zadebiutował na Xbox Game Preview w grudniu 2017, a oficjalna premiera na tej platformie zapowiedziana została na 4 września. Wraz z premierą wersja ta udostępni swoim użytkownikom wiele nowości takich jak Tryb Wojny, Event Pass, czy też mapa Sanhok.

PUBG 1.0 dla Xbox One zawierać będzie następujące nowości:

  • Mapa Sanhok o powierzchni 4×4 km, która zainspirowana została południowo wschodnia Azją;
  • Tryb Wojny, czyli mecze z odradzaniem, gdzie gracze walczą w statycznej strefie, a drużyna z największa ilością punktów wygrywa;
  • Event Pass: Sanhok z licznymi misjami i nagrodami oraz nową walutę, za która będzie można zakupić przedmioty kosmetyczne.

Warto dodać, że osiągnięcia zdobyte podczas dotychczasowej rozgrywki w PUBG na Xbox One przeniesione zostaną do wersji finalnej gry.

To nie wszystko, bo by uczcić premierę PUBG na Xbox One, w sprzedaży detalicznej pojawi się specjalna wersja gry z rozszerzeniem zawierającym ekskluzywną kolekcję odzieży i akcesoriów inspirowanych kolorami marki.

Zarówno obecni właściciele gry, jak i nowe osoby, które zakupią grę w wersji cyfrowej, będą mogli pobrać ten DLC za darmo w dniu premiery, czyli 4 września. Pakiet ten dostępny będzie jedynie przez ograniczony czas, więc nie przegapcie okazji.