Od momentu premiery PUBG na Steam Early Access, każdy kolejny dzień przyciągał do gry coraz więcej graczy bijąc z czasem wszystkie wcześniejsze rekordy ustanowione przez inne gry. Największa popularność przypadła na styczeń, kiedy to odnotowano rekordową liczbę 3.2 miliona graczy jednocześnie zalogowanych do gry.

Dwa dni temu PlayerUnknown’s Battlegrounds pobił kolejny rekord na Steam, którego pewnie długo nie pobije żaden inny tytuł: przez ostatni rok, w godzinach szczytu, każdego dnia zalogowanych było jednocześnie ponad milion graczy!

Niestety, po 366 dniach panowania i osiągnięciu tak rewelacyjnego wyniku, wczorajszy dzień był pierwszym, kiedy to wartość ta spadła poniżej tej liczby. W poniedziałek, 10 września, w godzinach szczytu, do gry zalogowanych było jedynie 960.000 graczy.

Być może zapowiedziana na jutro aktualizacja #21, która dodaje nowy tryb treningowy, pojazd broń i wiele innych rzeczy, ponownie przyciągnie ponad milion graczy. A jeśli nie, to zimowa mapa w pewnością to uczyni.