Praktycznie od początku istnienia, PlayerUnknown’s Battlegrounds walczy z oszustami. Dotychczas twórcy zbanowali ponad 13 milionów użytkowników, jednak wielu z nich ponownie powróciła do gry. I może dlatego podjęli oni decyzję, by wprowadzić surowszy rodzaj kary – na razie w Korei.

Kilka dni temu na koreańskim forum PUBG pojawiła się informacja, iż począwszy od 10 listopada, wydawca tej gry nie tylko będzie banować konta, ale i rozpocznie banowanie sprzętu oszustów (HWID).

Wraz z aktualizacją #22 do gry trafiły liczne usprawnienia oprogramowania zapobiegającym oszustom. Jest więc wielce prawdopodobne, że jeśli gracz koreański zostanie przyłapany na oszustwie od momentu wprowadzenia tej aktualizacji, do czasu gdy wejdzie w życie nowa polityka użytkowania, to po 10 listopada może on zostać zbanowany na stałe.

W ramach ciągłej walki z oszustami, opracowaliśmy w PUBG Corp. nowy system anty-cheatowy, który po długim okresie testów, wprowadzamy na serwery Live. Ten system jest używany jako dodatek do istniejących rozwiązań.

Oczywiście na razie nie wiemy, czy ta dość drastyczna zmiana w polityce postępowania z oszustami trafi także do naszej wersji PUBG.

Niestety, wygląda na to, że może być ona wprowadzana nieco za późno. Do PUBG na PC nadal loguje się ponad pół miliona graczy jednocześnie każdego dnia, ale liczba ta niestety cały czas spada. Jeszcze dwa miesiące temu normą było ponad miliona zalogowanych graczy, a nie wspominam już drastycznym spadku w oglądalności na Twitch.tv…

No cóż – lepiej później, niż wcale.