Na serwery PUBG Mobile trafiła aktualizacja 0.8, a wraz z nią do gry wprowadzona została długo oczekiwana przez nich tropikalna mapa Sanhok.

Porośnięta dżunglą wyspa oferuje graczom mniejszą mapę o bardzo zróżnicowanym krajobrazie i ze znacznie szybszą rozgrywką. Na Sanhok można znaleźć dwie nowe bronie: pistolet sygnałowy oraz karabin szturmowy QBZ, a także dwa nowe pojazdy: opancerzony UAZ, a także muscle car w dwóch wersjach, z czego jedna z nich to kabriolet.

Twórcy ulepszyli także funkcje związane ze zgłaszaniem oszustów, dodając przyciski zgłaszania do ekranu z wynikami i kamery obserwatora. Wprowadzono także usprawnienia w systemie czatu, ranking klanów oraz nowe misje do Royale Pass. Dane sezonowe informują od teraz graczy o ukończonych sezonach, zdobytych tytułach i najwyższym zdobytym poziomie. Prócz tego zbalansowano zrzuty zaopatrzenia oraz dodano funkcję wymiany przedmiotów czasowych na BP.

Aktualizacja PUBG Mobile 0.8.0 zajmuje 1.5GB na Google Play oraz 2GB w App Store. By nieco zmniejszyć wielkość aplikacji, Tencent wprowadził opcję oddzielnego ściągnięcia Miramar i Sanhok.

Warto dodać także, że każda osoba, która zaktualizuje PUBG Mobile do 21 września, otrzyma w nagrodę Outfit Box III (7d) oraz 1,888BP.