Jak z pewnością dobrze wiecie PlayerUnknown’s Battlegrounds zadebiutował w zeszłym roku na PC, po czym udostępniony został na Xbox. Gra ta stała się tak popularna, że doczekała się także dwóch oficjalnych wersji na mobilki – obie tworzone przez studia należące do chińskiego konglomeratu Tencent.

Jedna z tych wersji – PUBG Mobile, udostępniona została użytkownikom Android i iOS kilka miesięcy temu na Zachodzie. Niestety, ale gra ta skierowana została głównie do posiadaczy tych bardziej zaawansowanych urządzeń mobilnych, unieszczęśliwiając posiadaczy tych słabszych smartfonów.

To się jednak zmieni, i to wkrótce.

Tencent Games zdało sobie w końcu sprawę, że słabsze urządzenia mobilne nie są w stanie obsłużyć gry o tak wysokich wymaganiach graficznych i dlatego też by dotrzeć do większej ilość użytkowników wydano lżejszą wersję tej aplikacji: PUBG Mobile Lite na Androida.

Oryginalna aplikacja PUBG Mobile zajmuje 1,6GB na Androida, a wersja Lite jedynie 30MB, a do tego będzie działać z urządzeniami, których pamięć RAM wynosi 1GB i mniej.

By uniknąć zbyt dużego obciążenia procesora, Tencent zdecydował się na znaczne zmniejszenie rozmiaru mapy. Nowa mniejsza mapa powstała z połączenia Miramar oraz Erangel i ma powierzchnię jedynie 4km2.

Prócz tego zmniejszono także liczbę graczy w meczu. Standardowo PUBG Mobile pozwala na udział w walce do 100 osób, podczas gdy w PUBG Mobile Lite ograniczono tę liczbę do 40. Mniejsza mapa i mniejsza liczba uczestników w meczu oznacza także znacznie szybszą rozgrywkę – średni czas trwania meczu to około 10 minut.

Z innych ważnych zmian wartych odnotowania to nieco słabsza grafika oraz brak slotu na trzecią broń.

Aplikacja PUBG Mobile Lite jest w tej chwili testowana w niektórych krajach azjatyckich i jeśli wersja ta się sprawdzi, to udostępniona zostanie także w innych regionach.