Wiele osób, które zagrało już w PUBG Mobile uważa, że może i jest to nieco okrojona wersja uwielbianego przez wielu graczy PlayerUnknown’s Battlegrounds, ale za to oferuje kilka funkcji, których brakuje w oryginalnej produkcji. Najsmutniejsze jest to, że nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafią one do wersji na PC.

Zacznijmy od systemu ligowego, który jest obecny w PUBG Mobile. Liga, do której gracz zostaje zakwalifikowany, zależy tylko i wyłącznie od jego umiejętności, więc dodanie tej funkcji na PC z pewnością ucieszyłby wielu fanów tej wersji.

Osoby grające po raz pierwszy w PUBG Mobile chwalą się swoimi pierwszymi meczami i ich wygraniem. Zła wiadomość jest taka, że jest to nieco ukartowane, gdyż pierwsze mecze maja być  z założenia łatwiejsze i wypełnione są botami. Jednakże nie jest to taka zła funkcja jak myślicie. Wielu nowych użytkowników PlayerUnknown’s Battlegrounds chciałoby aby w wersji na PC pojawił się oddzielny tryb treningowego lub właśnie mecze z botami, tak aby mogli zaznajomić się z dynamiką gry zanim staną do walki z innymi graczami. I o ile Tencent nie wprowadził takowego trybu w PUBG Mobile, to widocznie usłyszał te opinie i dlatego też zdecydował się na wprowadzenie botów dla nowych użytkowników PUBG Mobile.

Lubicie otrzymywać artykuły kosmetyczne do PlayerUnknown’s Battlegrounds za darmo? Jeśli tak to, PUBG Mobile przypadnie Wam do gustu. Osoby regularnie grające otrzymują liczne nagrody nie tylko za codzienne logowanie, ale także mają dostęp do innych specjalnych eventów z nagrodami, takich jak chociażby rozegranie meczy w weekend. Dodatkowo, każdego dnia mogą wykonać kilka prostych misji, takich jak na przykład zebranie broni ze zrzutów, czy też pokonanie jakiegoś dystansu, za które także otrzymują nagrody. Oczywiście to rozdawnictwo różnego rodzaju prezentów ma po części na celu zmuszenie graczy do codziennego logowania do PUBG Mobile, ale nie oszukujmy się, jest to fajna zachęta.

Kolejną ciekawą funkcja, która oferuje PUBG Mobile jest możliwość tworzenia własnych klanów (Crew). Coś, o co od dawna proszą użytkownicy wersji na PC. PUBG Mbile umożliwia zapraszanie do klanów swoich znajomych lub też przypadkowych graczy, jakich spotyka się podczas meczy. Doskonała funkcja rozszerzająca aspekt społecznościowy gry i z pewnością zmniejszająca natłok na liście „znajomych”.

Z innych funkcji, których brakuje na PC, warto wymienić automatyczne podnoszenie łupów, ulepszenie mapy pozwalające na jej skalowanie, a także kompasu, który pokazuje odległość do postawionych przez gracza znaczników.

Niby niewielkie funkcje, a jednak szkoda, że przynajmniej część z nich nie jest dostępna w wersji na PC.