Użytkownicy PlayerUnknown’s Battlegrounds nie mogą wymieniać pomiędzy sobą skórek – przynajmniej przez jakiś czas.

W krótkim komunikacie, twórcy gry wyjaśnili iż to tymczasowe rozwiązanie związane jest z powstrzymaniem osób sprzedających przedmioty z gry, którzy to za pomocą wykorzystując strony zewnętrzne zarabiają na nich olbrzymie pieniądze. Zgodnie ze stanowiskiem studia PUBG Corp. jest to nadużywaniem systemu.

Zwykle gracze mogą wymieniać przedmioty za pomocą funkcji „PeRsonal Trade”. „Market Trade” pozwala na sprzedaż przedmiotów na rynku Steam. „Personal Trade” natomiast ma umożliwiać znajomym wymianę przedmiotami bez żadnych dodatkowych kosztów.

Niedawno jednak zauważyliśmy kilka przypadków graczy używających funkcję „Personal Trade” do sprzedawania przedmiotów za pomocą stron trzecich. Aby temu zapobiec, tymczasowo wyłączamy tę funkcję, a w międzyczasie poszukamy lepszego rozwiązania. Kiedy ustalimy sposób zapobiegania tym nadużyciom, ograniczenie zostanie zniesione.

Niestety, na tę chwilę nie wiadomo, kiedy funkcja ta zostanie ponownie włączona, ani też w jaki sposób twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds planują poradzić sobie z nielegalnym handlem przedmiotami z gry.