Parę miesięcy po ogłoszeniu pięcioletniego planu związanego z esportem w PlayerUnknown’s Battlegrounds, twórcy gry we współpracy ze StarLadder uruchamiają pierwszą profesjonalną ligę europejską zwaną PUBG Europe League. Drużyny w niej uczestniczące będą walczyć o udział w puli nagród przekraczającej 1.000.000 €!

Począwszy od stycznia 2019, PUBG Europe League będzie częścią globalnej struktury PUBG Pro, w której najlepsze drużyny będą miały szanse zakwalifikować się do międzynarodowego turnieju i powalczyć o tytuł mistrza sezonu.

W 2019 sezon PUBG Europe League będzie podzielony na trzy etapy, w których 16 drużyn będzie grało w specjalnie zaprojektowanym studiu LAN w jednej z europejskich stolic. Turnieje kwalifikacyjne rozpoczną się już w tym miesiącu, potrwają do końca listopada, i zakończą się w grudniu turniejem LAN, w którym weźmie udział 32 drużyn.

PUBG Europe League, liga skierowana do zespołów profesjonalnych, będzie na samym szczycie systemu, w którym drużyny o podobnych umiejętnościach będą mogły rywalizować między sobą.

W odróżnieniu od innych dobrze znanych struktur esportowych, liga ta położy duży nacisk na system promocji oraz spadku. Twórcy wierzą bowiem, że system ten zapewni długoterminową stabilność ligi, dając utalentowanym drużynom szansę aby dostać się na najwyższy szczebel piramidy i organicznie podbudowując rywalizację między drużynami.

Open League będzie ligą dla drużyn początkujących, i będzie podzielona na trzy regiony: Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka.

W Contender League, skierowanej do drużyn z nieco wyższym poziomem umiejętności, nie będzie już podziałów na regiony.

Drużyny będą mogły wspiąć się do wyższej ligi, wygrywając w specjalnych turniejach promocyjnych na koniec każdego z trzech wymienionych powyżej etapów

Do udziału w lidze zapisać się można na TEJ STRONIE.