Aktualizacja z numerkiem osiemnastym właśnie wylądowała na testowych serwerach! Co w niej znajdziemy? Dużo zmian! Między innymi nowy pojazd o nazwie Rony, jak i broń QBU która zastąpi Mini 14 – zarówno pojazd jak i broń będą dostępne na mapie Sanhok. Natomiast największą zmianą jest chyba…

Custom Server dla wszystkich!

Patrzyliście z zazdrością na streamerów którzy mogli zakładać gierki w których była walka z zombie? A może zawsze chcieliście grać grę w której będą tylko bronie krótkie? Wasza udręka już niedługo się zakończy!

Już od jakiegoś czasu PUBG Corp między wierszami wspominało, że chciało by poszerzyć dostęp do serwerów customowych tak aby wszyscy mieli możliwość założenia swojej rozgrywki. No i można powiedzieć, że właśnie wdrażają swój misterny plan w życie! Aktualnie w betę wchodzi opcja w której każdy z nas bęzie mógl założyć custom serwer. PUBG Corp chcąc przetestować stabilność tych serwerów jak i ogólne zainteresowanie tym tematem limituje ich liczbę do 10000. Ciekawym jest też ich komentarz który dotyczy tego, że takie serwery są zasobożerne i oczywiście w fazie testów nie są przewidziane żadne dodatkowe opłaty natomiast może się to zmienić w niedalekiej przyszłości. Może ale nie musi. Szczerze mówiąc nie bardzo wierzę w to, że płatna opcja będzie jakoś szeroko wykorzystywana natomiast, kto wie? Pod skórą czuję, że faktycznie przekształci się to w jakąś płatną opcję, no ale kto wie, może PUBG Corp mnie pozytywnie zaskoczy?

Dodatkowo wprowadzają również modyfikacje menu zakładania takiej rozgrywki. Ci z Was którzy mieli okazję konfigurować custom server wiedzą, że niestety ale nie była to rzecz najprzyjemniejsza na świecie.

  1. Pierwszym widokiem jest wybór typu rozgrywki – najciekawszym dla mnie jest esports mode, ciekawe czy będą tam jakieś dodatkowe opcje dla organizatorów lig?
  2. Po wybraniu dowolnej opcji wyświetlą się aktualnie prowadzone gry
  3. Dodatkowo będziemy mogli przefiltrować je według aktualnym statusie (poczekalnia, prowadzona gra itp.) ilości graczy, regionie, wielkości zespołu itp.

Samo skonfigurowanie własnego serwera prezentuje się w ten sposób, dobrą informacją jest to, że już niedługo doczekamy się również możliwości wprowadzania haseł dla obserwatorów których będziemy chcieli dodać do rozgrywki.