W niedzielne popołudnie, niestrudzeni fani PlayerUnknown’s Battlegrounds, dokonali ciekawego odkrycia – w plikach gry znaleźli nieco informacji o nowej mapie z nazwą roboczą Dihor Otok, trzech nowych trybach: na śniegu, w nocy oraz podbój terytoriów, a także nowy pojazd Grabus i wiele innych ciekawostek.

O tym, że PUBG Corp. pracuje nad nową mapą, wiemy od czasu targów E3, kiedy to po raz pierwszy zobaczyliśmy jej oficjalną zapowiedź. Po niedzielnym odkryciu, po raz kolejny rozgorzały dyskusje na jej temat oraz możliwości rozgrywki, jakie zaoferują graczom.

Nowa mapa – przynajmniej na razie, nosi nazwę Dihor Otok, co w wolnym tłumaczeniu z chorwackiego oznacza „Wyspę Skunksa”. Nadal niewiele wiemy na jej temat, ale z ujawnionych plików można wyciągnąć wnioski, że przynajmniej jej część będzie pokryta śniegiem. Znaleźć na niej będziemy mogli takie punkty orientacyjne jak zamek, kosmodrom, miasteczko, fabrykę cementu oraz park rozrywki. Jeśli chodzi o jej wielkość, to wygląda na to, że będzie mniejsza od Erangel, ale większa od Sanhok.

Jedno z odkryć sugeruje, że niektóre ze znajdujących się w grze plików, odnoszą się do trybu nocnego zaprojektowanego specjalnie z myślą o tej mapie. A to oznacza, walki przy świetle księżyca.

Znalezione pliki odnoszą się także do nowego trybu o nazwie Conquest (Podbój), w którym to gracze jeśli chcą wygraćbędą próbowali przechwycić i utrzymać określony obszar mapy. Znaleźć w nich także można informacje o nowym pojeździe – Garbus.

Tylko czekać, jak PUBG Corp. ogłosi za jakiś czas pierwsze testy tej mapy i będzie nad nią pracować wspólnie ze społecznością gry – podobnie jak to się miało w przypadki Sanhok.