Podczas trwających obecnie targów E3 w Los Angeles, ujawniono ciekawe informacje dotyczące przyszłości PlayerUnknown’s Battlegounds (poczytacie o nich tutaj). Jedną z nich była nowa, pokryta śniegiem mapa, której zapowiedź zobaczyliśmy na koniec najnowszego zwiastuna tej gry dla Xbox One.

W wywiadzie na PCGamer, Brendan Greene zdradził dodatkowo, że mapa ta nie będzie tak duża jak Erangel, czy Miramar, ale także nie będzie tak mała jak Sanhok. Wydaje się więc, że najprawdopodobniej może ona mieć wymiary 6×6 km.

Odkryliśmy, że rozmiar 8×8 jest świetny, ale wykonanie tej wielkości mapy zajmuje zbyt dużo czasu. Nie mamy jeszcze dokładnego rozmiaru,  ale będzie to gdzieś pomiędzy.

Wracając do zwiastuna, to wiele osób ucieszył widok śladów stóp na śniegu. Z pewnością byłoby to ciekawe rozwiązanie taktyczne, pozwalające śledzić przeciwników i umożliwiające ich wcześniejsze dostrzeżenie – o ile ukrywają się gdzieś w pobliżu.

Na razie jednak nie wiadomo, czy odciski stóp rzeczywiście pojawią się na końcowej wersji mapy. Oczywiście Brendan Greene chciałby aby były one obecne, ale na ten moment nie może tego obiecać.

A Wy jak sądzicie: jesteście za tym by było widać ślady stóp pozostawione przez przeciwnika, czy też wolelibyście, aby ich nie było?